בחירת שמות לבנים

בחירת שם לבן

בחירת שם לבן היא לא עניין של מה בכך אולם לא מדובר בפרויקט מסובך עד כדי כך. ישנם לא מעט מקורות להשראה, ואם עדיין אין שום רעיון לאחר הלידה, ניתן תמיד לבחור בשם "יהלי" לבן או לבת ולסיים את הסיפור. אולם אם הצורך להשקיע בבחירת השם לבן עדיין קיים, מומלץ להתחיל לבצע עבודות מחקר בעלות משמעויות והשלכות לא מבוטלות.

שם לבן … אז מאיפה מתחילים?

בדומה לכלות המזדרזות לקנות את "מתחתנים", כך גם ממהרות נשים רבות במהלך ההיריון להסתער על ספר השמות הגדול כדי להיחשף לאי אלו שמות שעדיין לא עלו בדעתם, שמות שנופלים בקטגוריות שמעולם לא חשבו עליהן כמו למשל ערכים אנושיים- "אהדה", חקלאות- "גינה", או האמיץ ביותר חלקי העץ – "אשכולה". המתנה היפה ביותר שכל אדם יכול לבקש לעצמו הוא לקרוא לילד עם שם של קרוב משפחה יקר שהלך לעולמו. כך גם הדבר עם רחובות או סרטים המבוססים על שמות של בני אדם. ההורמונים מטבע הדברים גורמים לכל אישה בהיריון להיזכר לפתע בסבתא המנוחה.

להתייעץ עם בני סמכא

אפשרות נפוצה בתחום השמות גורסת כי יש להתייעץ עם מומחים מסוימים בתחום כמו למשל אסטרולוגים, נומרולוגים ורבים. למען האמת כולנו בסופו של יום מבקשים איזושהי אסמכתא למעשינו ואין זה משנה עד כמה אנו עצמאיים ואסרטיביים במהלך השגרה. על מנת לוודא כי השם הנבחר הוא כן המתאים ביותר ליורש העצר, רבים נוטים לפנות אל אנשים עם כיפות או אל כאלו אשר קוראים בכוכבים או במספרים כדי להרגיע את עצמם. אין ספק כי ניתן להירגע דרך התייעצות עם אנשים בעלי סמכות שטוענים כי בעקבות העובדה שנוגה בנסיגה, כדאי מאד לקרוא לבן בשם "מאדים".

על מי לסמוך ומתי?

מצד אחד מדובר כאן בטרנד וייתכן שבדומה למכנסי הסקיני אין הוא הולם את כולם אולם מצד שני כל טרנד ממהותו נועד לחלוף מן העולם ובמהירות די רבה, כך שייתכן מאד כי תמצאו עצמכם תקועים עם ילד מיואש לגמרי משמו שבעבר הרחוק בלבד היה מאד אופנתי. שלא לדבר בכלל על הסכומים הכספיים הגבוהים שכרוכים ונלווים לקבלת ייעוץ מקצועי מאנשים עם סמכות לכאורה. חשוב לא לזלזל באינטואיציה הנשית. האימא יודעת יותר טוב מכולם מה בנה מרגיש, מתי כואב לו הראש ומתי הוא רוצה שקט ומנוחה.

האינטואיציה הנשית

כתוצאה נשים רבות מעדיפות לקרוא לילדם בהתאם לאופן התנהלותו במהלך ההיריון או על פי אירועים כאלו ואחרי שהתרחשו בתקופת ההיריון. מעצם העובדה הזאת ניתן כיום להבחין בלא מעט בנים שנקראים "נועם", מה שבא לציין את הנועם שליווה את האישה במהלך ההיריון, בבנות רבות בשם "מאיה" על שום מלחמת יום הכיפורים ועוד לא מעט ילדים שנקראים על שם החודש שבו הם נולדו.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s